تاریخ : چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 24 July , 2024
1
سید کاظم دلخوش اباتری:

دور خوردیم!

  • کد خبر : 518
  • 03 مرداد 1402 - 11:59
دور خوردیم!
امروز استاندار اختیارات یک بخشدار را ندارد و دستگاه‌های نظارتی آن قدر به ریز گیر می‌دهند که خیلی‌ها جرات نمی‌کنند مدیریت بپذیرند، مدیریت یعنی ریسک.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ناظر، سید کاظم دلخوش اباتری نماینده مردم شهرستان صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی پربازدید از مجتمع کارگاهی افزایش ظرفیت پست برق ضیابر در شهرک صنعتی صومعه‌سرا ضمن قدردانی از زحمات مدیرعامل و کارکنان شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: احداث این پست، باتوجه‌به توسعه‌ای که در این منطقه صورت‌گرفته بسیار ضروری و موردنیاز بود و با بهره‌برداری از این پروژه، تا حدود زیادی مشکلات منطقه برطرف و حل خواهد شد.

از تلاش‌های شرکت برق منطقه‌ای گیلان نهایت رضایت را دارم

دلخوش اظهار داشت: این پروژه ضربتی شروع شد و خوب در حال پیشرفت است و از تلاش‌های شبانه‌روزی و جهادی کارکنان پر تلاش شرکت برق منطقه‌ای گیلان نهایت رضایت را دارم.

مدیریت و کارکنان شرکت برق منطقه‌ای بی‌سروصدا کار می‌کنند

دلخوش افزود: با بیان اینکه شرکت برق منطق ای گیلان تا امروز مأموریت خود را به‌خوبی انجام داده‌اند، گفت: مدیریت و کارکنان شرکت برق منطقه‌ای بی‌سروصدا کار می‌کنند و دنبال حاشیه نیستند. امروز اگر خاموشی نداریم یکی از کارهای بسیار زیبایی است که در صنعت برق کشور در حال انجام است.

علی‌رغم اینکه دستشان در اعتبار خالی بود؛ ولی جهادی کار کردند

این نماینده مجلس با اعلام رضایت از عملکرد کارکنان شرکت برق منطقه‌ای استان گیلان تأکید کرد: آقای داراب زاده در برخی پروژه‌ها علی‌رغم اینکه دستشان در اعتبار خالی بود؛ ولی جهادی کار کردند و پروژه‌ها را به سرانجام رساندند.

وی گفت: مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان مدیری پرتلاش است و باید قدردان چنین مدیرانی بود.

برق منطقه‌ای گیلان مشکلات را کارشناسی کرده و جهت رفع آن اقدام می‌کند

وی یادآور شد: اجرای پروژه‌های برق در شرایط فعلی کاری سخت و دشوار است و علی‌رغم کمبود نقدینگی، برق منطقه‌ای گیلان مشکلات را کارشناسی کرده و جهت رفع آن اقدام می‌کند.

وی تصریح کرد: احداث پست‌های جدید و توسعه پست‌های موجود، افزایش ظرفیت شبکه برق و رفع مشکل ضعف برق در استان و شهرستان‌ها را به دنبال دارد.

آقایان هر چه بدوند باز عقب هستند

دلخوش گفت: آقایان هر چه بدوند باز عقب هستند؛ زیرا احداث کارخانجات و صنایع در حال افزایش است

به دلیل توزیع ناعادلانه امکانات از شرکت توزیع برق استان گیلان گلایه داریم

وی با اشاره به اینکه نصب ترانس به‌تنهایی کارگشا نیست و نمی‌تواند به مشترکین برق پایدار و بدون نوسان ارائه کند، گفت: اگر چه به دلیل توزیع ناعادلانه امکانات از شرکت توزیع برق استان گیلان گلایه داریم؛ اما با تلاش توزیع برق شهرستان صومعه‌سرا بیش از ۸۰ درصد کابل‌ها با کابل خود نگه‌دار تعویض شده و راندمان افزایش‌یافته و تلفات کاهش پیدا کرد.

مصرف انرژی در کشور استاندارد نیست

وی با اشاره به اینکه مصرف انرژی در کشور استاندارد نیست، گفت: راندمان انرژی در کشور باید ۴۵ باشد و تلفات باید از ۲۴ به ۱۱ کاهش پیدا کند؛ اما در تلفات نتوانستیم بیشتر از ۲ تا ۳ درصد کاهش بدهیم و تلفات انرژی کشور خیلی بالاست.

وی تأکید کرد: باید به سمت کابل‌های زیرزمینی برویم چرا که خیلی از کشورها امروز تیر برق ندارند.

وزارت نیرو ۴۰ هزار میلیارد تومان زیان انباشته دارد

نماینده مجلس صومعه‌سرا با تأکید بر اینکه ما برای وزیر نیرو با اختصاص ۲۰ هزار میلیارد اوراق در نظر گرفته یک فرصت ایجاد کردیم و کوتاه نمی‌آییم، گفت: وزارت نیرو ۴۰ هزار میلیارد تومان زیان انباشته دارد .

پول نداریم و تحریم یکی از گرفتاری‌های ماست

دلخوش با اشاره به اینکه پول نداریم و تحریم یکی از گرفتاری‌های ماست، تصریح کرد: خواسته ما این که اعتبارات بیشتری به وزارت نیرو اختصاص بدهیم؛ اما متأسفانه در تأمین منابع درآمدی مشکلات زیادی داریم.

در کشور به‌هم‌ریختگی اقتصادی داریم

این نماینده مجلس با بیان اینکه در کشور به‌هم‌ریختگی اقتصادی داریم، یادآور شد: وقتی در کشور نفت داریم، منابع خدادادی داریم نباید به سمت مالیات برویم و ما به دریافت مالیات اعتراض داریم.

به افزایش بی‌رویه تعرفه آب و برق اعتراض داریم

وی گفت: قیمت گاز و آب بی‌رویه افزایش دادند این افزایش بی‌رویه مورد اعتراض ما واقع شد.

دلخوش با تأکید بر اینکه با مولدسازی بخشی از مشکلات حل می‌شود، افزود: امروز با افزایش هزینه مصرف مردم در برق، هزینه دولت نیز افزایش‌یافته است.

مشکل اساسی فرهنگ استفاده نادرست از انرژی است

وی با بیان اینکه متأسفانه ناترازی در تولید و مصرف انرژی برق در کشور و استان گیلان وجود دارد و دولت و حتی مجلس تاکنون به این مسئله خوب توجه نکرده است، یادآور شد: مشکل اساسی و بسیار مهم در کشور، فرهنگ استفاده نامطلوب و نادرست از انرژی در بسیاری از بخش‌ها است که باید به آن توجه ویژه شود تا شاهد جهش چشمگیر در بسیاری از زمینه‌ها باشیم.

باید برای مدیریت برق در مصرف، قطع برق برای پر مصرف‌ها را لحاظ کنیم

وی مدیریت مصرف برق را در کشور فاقد قانون مجازات خواند و گفت: باید برای مدیریت برق در مصرف، قطع برق برای پر مصرف‌ها را لحاظ کنیم.

بخش خصوصی در تولید برق موفق نبود

وی با بیان اینکه در کشور ظرفیت بالای ۳۰ هزار مگاواتی استفاده از انرژی پاک وجود دارد، اضافه کرد: ما در برنامه پنجم توسعه پیش‌بینی کرده بودیم که ۵ هزار مگاوات انرژی پاک استفاده کنیم و مجلس در قانون خصوصی‌سازی بخش زیادی از تولید برق را به بخش خصوصی واگذار کرد که من موفق ندیدم

ظرفیت برای بخش خصوصی ایجاد شد

این نماینده مجلس تأکید کرد: ظرفیت برای بخش خصوصی ایجاد شد تا با استفاده از انرژی‌های نو و تجدیدپذیر کار کند که باعث عقب‌افتادگی ما در بخش تولید برق شد؛ چون بخش خصوصی بعد از انقلاب تجربه‌ای دراین‌خصوص نداشت و احساس ما این هست که دولت دور خورد.

بخش خصوصی کشور تنبل است

وی بخش خصوصی را امروز در کشور تنبل خواند و اظهار نمود: ما در قانون پنج‌ساله دنبال کنتورهای هوشمند بودیم؛ ولی یا قطعات نداشتیم و یا اینکه زیاد برایمان مهم نبوده است.

سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در بخش سرمایه‌گذاری ورود نکرده‌اند

دلخوش با اشاره به تولید ۴۰ درصد برق مصرفی آلمان از انرژی‌های پاک، افزود: حمایت همه‌جانبه از بخش خصوصی از طریق تصویب قوانین مختلف انجام شده اما با وجود بستر بسیار مناسب و مطلوب، سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در بخش سرمایه‌گذاری ورود نکرده‌اند و باید این مسئله موشکافانه مورد بررسی قرار گیرد تا شاهد استقبال سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری باشیم.

بخش خصوصی نتوانست از ظرفیت‌ها استفاده کند

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قوانین در کشور اجرایی نمی‌شود و ما گلایه داریم، افزود: در کشور ما بخش خصوصی علی‌رغم اینکه اختیار دارند اما نتوانستند از ظرفیت‌ها استفاده کنند.

خصوصی‌سازی یا خصولتی سازی!

وی با بیان اینکه امروز بحث خصوصی‌سازی به خصولتی سازی تبدیل شده و قانون عملی نمی‌شود، بیان داشت: بخش خصوصی از ظرفیت اصل ۴۴ نتوانست استفاده کند؛ اما مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد برای تسهیل در امور بخش خصوصی حتی قانون را عوض کند.

کمبود مدیر باتجربه داریم

دلخوش با اشاره به اینکه در حال حاضر کمبود مدیر باتجربه داریم زیرا نتوانسته‌ایم مدیر کارآمد پرورش دهیم! افزود: فرایند تربیت و پرورش مدیران قدرتمند اجرایی، از جمله کارهایی است که یا انجام نگرفته و یا خیلی ضعیف به آن پرداخته شده است.

امروز استاندار اختیارات یک بخشدار را ندارد

دلخوش به مدیریت آب‌رفته و تحلیل رفته و عدم آموزش در کشور اشاره و افزود: امروز استاندار اختیارات یک بخشدار را ندارد و از طرف دیگر دستگاه‌های نظارتی آن قدر به ریز گیر می‌دهند که خیلی‌ها جرئت نمی‌کنند مدیریت بپذیرند مدیریت یعنی ریسک.

وزرای دولت سیزدهم حاشیه دارند

دلخوش رئیس‌جمهور را بی حاشیه خواند و گفت؛ متأسفانه وزرایش همه حاشیه دارند.

آدم‌های ضعیفی دور وزرای اقتصادی هستند

وی تأکید کرد: وزرای اقتصادی مخصوصاً حاشیه دارند که نتوانستند اقتصاد را جمع کنند و آدم‌های ضعیفی دور خود نگه داشتند .

اگر مدیری قانون را رعایت نمی‌کند انفصال‌ازخدمت شود

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه قانون‌گذار باید برای جرایم و تخلفات مجازات تعریف کند، خاطرنشان کرد: اگر مدیری که قانون را رعایت نمی‌کند انفصال‌ازخدمت شود در فرهنگ جا می‌افتد که قانون باید رعایت شود.

افشاگران فساد پاداش می‌گیرند

وی در پایان اعلام کرد: قانونی در مجلس تصویب شد تا افشاگران فساد در دستگاه‌های دولتی پاداش بگیرند. بدین ترتیب اگر پرسنل، تخلفات و فساد مدیر یا کارکنان دیگر را اعلام کنند تشویق می‌شوند.

 

لینک کوتاه : https://nazerkhabar.ir/?p=518

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار