تاریخ : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 20 July , 2024
1
ای‌کاش سایر بانک‌ها از بانک قرض‌الحسنه مهر ایران الگوبرداری می‌کردند

خداحافظی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با دنیای کاغذی

  • کد خبر : 841
  • 26 شهریور 1402 - 19:49
خداحافظی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با دنیای کاغذی
چرا سایر بانک‌ها در جمع رسانه‌ها حاضر نمی‌شوند و توضیح نمی‌دهند که منابع بانکی خود را چگونه و به چه میزان مصرف می‌کنند!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ناظر،  بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، بانک تخصصی قرض‌الحسنه سراسر ایران است و در استان گیلان نیز به‌عنوان یکی از استان‌های مهم اقتصادی و صنعتی کشور، تلاش می‌کند تا خدمات بانکداری دیجیتال و بروز را توسعه دهد.

تعداد بیش از ۱۵ میلیون مشتری در ۱۶ سال فعالیت عدد قابل‌توجهی است

 افزایش ۷ درصدی تعداد مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نسبت به پایان سال گذشته و تعداد بیش از ۱۵ میلیون مشتری بانک در ۱۶ سال فعالیت عدد قابل‌توجهی است که به نظر می‌رسد مسئولان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران توانستند با شفاف‌سازی، اعتماد مردم را در شرایط سخت اقتصادی به دست آورند.

کسانی که نیاز به تسهیلات داشته باشند به اولین بانکی که فکر می‌کنند بانک قرض‌الحسنه مهر ایران است

  در واقع می‌توان گفت کسانی که در شرایط حساس نیاز به تسهیلات داشته باشند به اولین بانکی که فکر می‌کنند بانک قرض‌الحسنه مهر ایران است . منابع «بانک قرض‌الحسنه مهر ایران» در استان گیلان بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد ریال است که ۷۰ درصد از مجموع این منابع با احتساب سپرده قانونی نزد بانک مرکزی، در قالب تسهیلات به مردم این استان ارائه شده است

نسبت کفایت سرمایه در بانک قرض ‏الحسنه مهر ایران ۸٫۸ درصد است

نسبت کفایت سرمایه یعنی سرمایه مناسب و کافی، یکی از الزامات برای حفظ سلامت نظام بانکی است و باتوجه‌به اینکه کفایت سرمایه‌ای که توسط بانک مرکزی به بانک‏ها ابلاغ شده ۸ درصد است، اما این عدد در بانک قرض‏الحسنه مهر ایران ۸٫۸ درصد می‌باشد.

سهم بانک قرض‌الحسنه مهر در استان گیلان از بازار پولی و نقدینگی به ۳٫۵ درصد افزایش پیدا کرده است

همچنین سهم بانک قرض‌الحسنه مهر در استان گیلان از بازار پولی و نقدینگی به ۳٫۵ درصد افزایش پیدا کرده است و این موضوع نشان می‌دهد بانک قرض‏الحسنه مهر ایران در استان گیلان، از نظر درصد رشد منابع، جایگاه برتری در بین بانک‏های استان گیلان دارد.

بیش از ۱۰ درصد جمعیت گیلان، مشتری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران هستند

حمایت از بخش‌های کم‌درآمد جامعه با رویکرد توان‌بخشی یکی از اهداف «بانک قرض‌الحسنه مهر ایران» است و این بانک در جلب‌اعتماد و رضایت مردم به حدی موفق بود که گفته می‌شود بیش از ۱۰ درصد جمعیت گیلان، مشتری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران هستند.

خداحافظی با دنیای کاغذی

این بانک در طول فعالیت خود، سرمایه گذاری‌های قابل توجه در حوزه بانکداری دیجیتال انجام داد که نتیجه این سرمایه گذاری، خداحافظی با دنیای کاغذی بوده و این امر، رضایت و اعتماد کم نظیری در بین مشتریان بانک قرض الحسنه مهر ایران ایجاد نموده است.

“حق همیشه با مشتری است” و “وقت بالاتر از طلاست”

 سامانه‌های دیجیتال بانک قرض‌الحسنه مهر ایران مانند میعاد، افتتاح حساب آنلاین، تسهیلات آنلاین، همراه بانک، اینترنت بانک و… با شعار “حق همیشه با مشتری است” و “وقت بالاتر از طلاست” خدمات کم‌نظیری در بین شبکه‌های بانکی کشور به مشتریان این بانک ارائه نموده است و گواهی بر این مدعاست که بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در زمینه خدمات بر خط پیشرو است تا جایی که تعداد افتتاح حساب انجام شده از طریق سامانه‌های آنلاین بانک در استان گیلان از ابتدای سال تاکنون، برابر ۲۰ هزار و ۱۳۲ فقره و تعداد تسهیلات آنلاین پرداخت شده به مشتریان به‌صورت غیرحضوری در استان از ابتدای سال تاکنون، برابر نه هزار و ۶۰ فقره بوده است.

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به دنبال بنگاهداری و کارهای کلان اقتصادی نیست

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به دنبال بنگاهداری و کارهای کلان اقتصادی نیست به‌عنوان نمونه می‌توان به استفاده از جریمه دیرکرد تسهیلات در حوزه عمل به مسئولیت‌ها و رسالت‌های اجتماعی اشاره کرد که در گیلان در یک مورد ۹۰۰ میلیون‌تومانی بابت خرید و اهدای اقلام پزشکی مرتبط با مبارزه با بیماری کرونا به دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سال ۱۴۰۰ پرداخت شد.

مطالبات سررسید شده و معوق بانک قرض‌الحسنه مهر ایران کمتر از نیم درصد است

رویکرد مشتری‌مداری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با انجام تحول در خدمات بانکی، تسهیل فرایند دریافت وام قرض‌الحسنه برای آحاد جامعه است که البته موفق بوده تا جایی که مطالبات سررسید شده و معوق بانک قرض‌الحسنه مهر ایران کمتر از نیم درصد است.

بانک مرکزی مجوز افزایش نرخ تسهیلات را صادر کرد

عملکرد بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نه‌تنها در بین مشتریان موردتوجه بوده؛ بلکه بانک مرکزی نیز به دلیل عملکرد مثبت این بانک مجوز افزایش سقف تسهیلات این بانک برای اشخاص حقیقی را به ۳۰۰ میلیون تومان و اشخاص حقوقی به ۷۵۰ میلیون را در دستور کار قرار داد و اجرایی شد.

این بانک خود را مکلف می‌داند که در جمع رسانه‌ها حاضر شده و به سؤالات خبرنگاران پاسخ می‌دهد

یکی از نکات قابل‌توجه در عملکرد بانک قرض‌الحسنه مهر ایران که بین مردم کشور نیز قابل‌تقدیر است پاسخگویی به رسانه می‌باشد. این بانک خود را مکلف می‌داند که در جمع رسانه‌ها حاضر شده و به سؤالات خبرنگاران پاسخ دهد درصورتی‌که سایر بانک‌ها در جمع رسانه‌ها حاضر نمی‌شوند و توضیح نمی‌دهند که منابع بانکی خود را چگونه و به چه میزان در استان مصرف می‌کنند!

تمامی شعب ماهانه یکبار توسط مدیر یا معاون امور شعب بانک مهر استان بازدید می‌شوند

گفتنی است ۱۸ شعبه بانکی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در گیلان فعال است که از این تعداد ۷ شعبه در رشت و یک باجه در منطقه آزاد انزلی دایر است و تمامی شعب ماهانه یکبار توسط مدیر یا معاون امور شعب بانک مهر استان بازدید می‌شوند.

نجفی تأکید دارد مشتری‌مداری و تکریم ارباب‌رجوع باید به فرهنگ‌سازمانی تبدیل شود

محمدرضا نجفی شعاع مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان گیلان موضوع مشتری‌مداری و تکریم ارباب‌رجوع را در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اولویت اصلی خدمات بانکی عنوان می‌کند و تأکید دارد که این موضوع باید به فرهنگ‌سازمانی تبدیل شود.

از ابتدای سال جاری منابع بانک قرض‌الحسنه مهر در گیلان ۲۵ درصد رشد داشت

محمدرضا نجفی شعاع مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان گیلان در یک گفتگوی اختصاصی با بیان اینکه منابع بانک قرض‏الحسنه مهر ایران با اعتماد و حمایت‏های مردم عزیز کشورمان از مرز ۲۰۰ همت عبور کرد، گفت: از ابتدای سال جاری، بانک ۳۰ درصد رشد منابع داشته است که این رقم در استان ۲۵ درصد می‌باشد.

نسبت مطالبات به مصارف زیر نیم درصد

 نجفی به تشریح عملکرد بانک در استان پرداخت و افزود: اعتماد و خوش‌حسابی مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران باعث شد تا نسبت مطالبات به مصارف زیر نیم درصد باشد.

۸۲ درصد از منابع این بانک در گیلان در قالب تسهیلات به مشتریان پرداخت شد

این مقام مسئول یادآور شد: باتوجه‌به اینکه بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی هر بانک باید ۸۰ درصد از منابع جمع‌آوری‌شده خود را مصرف کند، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در گیلان ۸۲ درصد از منابع خود را در گیلان در قالب تسهیلات به مشتریان پرداخت کرد

تعداد ۹ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات بدون ضامن به مشتریان خوش‌حساب پرداخت کردیم

. این مقام مسئول اضافه کرد: به مشتریان خوش‌حساب و دارای اعتبار خوب، بدون ضامن تسهیلات می‌پردازیم و در گیلان تعداد ۹ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات بدون ضامن به مبلغ ۳ هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال در یک سال گذشته پرداخت کردیم.

۶۷ هزار فقره تسهیلات در یکسال گذشته پرداخت کردیم

مدیر شعب استان گیلان در خصوص تسهیلات پرداخت شده در یک سال اخیر گفت: در یک سال اخیر مجموع تسهیلات پرداخت شده به مردم در بانک قرض‏الحسنه مهر ایران در کشور بالغ بر ۳ میلیون و ۳۴۰ هزار فقره به مبلغ ۱۴۲۹ هزار میلیارد ریال بوده است که در استان گیلان بالغ بر ۶۷ هزار فقره به مبلغ ۳۶ هزار و ۴۴۵ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

۵۰۵ فقره وام به اقشار کم‌بضاعت پرداخت شد

. وی در ادامه با تأکید بر اینکه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران درصدد آن است که باری از دوش اقشار کم‌بضاعت جامعه بردارد، اعلام کرد: تعداد ۱۲ هزار و ۸۰۰ فقره وام کمیته امداد به مبلغ ۱۱ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال در کشور پرداخت شده که سهم استان گیلان ۳۵۳ فقره به مبلغ ۲۸۵ میلیارد ریال بوده است. همچنین ۵ هزار و ۷۰۰ فقره وام سازمان بهزیستی به مبلغ ۵٫۱۰۰ میلیارد ریال در کشور پرداخت شده که سهم استان گیلان ۱۵۲ فقره به مبلغ ۱۵۷ میلیارد ریال بوده است

سقف تسهیلات تبصره ۱۶ اشتغال و بیماران معسر تا ۱۵۰ میلیون تومان اعلام شد

وی در ادامه سقف تسهیلات تبصره ۱۶ اشتغال و بیماران معسر را تا ۱۵۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: ۱۶ هزار وام اشتغال استانداری به مبلغ ۱۶ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال در کشور پرداخت شده که سهم استان گیلان ۶۳۰ فقره به مبلغ ۶۰۰ میلیارد ریال بوده است. در زمینه بیماران معسر، ۳۶ هزار فقره وام به مبلغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در کشور پرداخت شده که در استان گیلان یک هزار و ۷۷۰ فقره به مبلغ کل ۴۹۰ میلیارد ریال پرداخت شده است

۱۲۴۱ فقره تسهیلات ازدواج و فرزندآوری در گیلان پرداخت شد

 مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان گیلان بیان کرد: در یک سال اخیر، مجموع تسهیلات پرداخت شده ازدواج در بانک قرض‏الحسنه مهر ایران در کشور بالغ ۳۴ هزار و ۲۰۰ فقره به مبلغ بالغ بر ۵۴ هزار میلیارد ریال بوده است که در گیلان بالغ بر ۷۰۹ فقره به مبلغ بالغ بر یک هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال پرداخت شده است. همچنین بالغ بر ۳۵ هزار و ۱۰۰ فقره وام فرزندآوری در کشور به مبلغ بالغ بر ۱۵ هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال پرداخت شده که در استان بالغ بر ۵۳۲ فقره به مبلغ بالغ بر ۱۸۸ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

۴۴ هزار نفر در استان گیلان از اپلیکیشن بانک قرض‌الحسنه مهر استفاده می‌کنند

وی گفت: در یک سال گذشته بیش از یک میلیون و ۶۵۸ هزار نفر از مردم کشور از اپلیکیشن همراه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استفاده نموده‌اند و این آمار در گیلان ۴۴ هزار نفر بوده است.

ارائه تسهیلات کالا کارت به مشتریان بدون سپرده‌گذاری

 نجفی شعاع یادآور شد: بانک قرض‏الحسنه مهر ایران به سمت صفر نمودن کارمزد تسهیلات بانکی پیش می‏رود و تلاش می‌کند با طرح کالا کارت برای مشتریان بدون سپرده‌گذاری تسهیلاتی را ارائه نماید تا قدرت خرید کالا آحاد جامعه را افزایش دهد.

طرح همیاران مهر تلفیق دو عمل خیر صدقه و قرض‌الحسنه است

وی با بیان اینکه طرح همیاران مهر تلفیق دو عمل خیر صدقه و قرض‌الحسنه است، اظهار داشت: همیاران مهر طرحی به ابتکار بانک مهر ایران است که به‌عنوان مکملی در کنار صدقه باعث می‌شود به‌جای اینکه منابع افراد نیکوکار یک‌بار به نیازمندان اعطا شود، به‌واسطه بانک و در چارچوب وام قرض‌الحسنه در اختیار آن‌ها قرار گیرد تا گره از کار افراد بیشتری باز شود و چرخه نیکی نیز تا ابد ادامه یابد. این مقام مسئول افزود: متقاضیان شرکت در طرح همیاران مهر مبالغ خود را در چارچوب عقد صلح به حسابی نزد بانک مهر ایران واریز می‌کنند و بانک نسبت به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان اقدام می‌کند. نجفی شعاع یادآور شد: سرفصل‏های طرح همیاران مهر، در قالب اشتغال زندانیان، کمک‌هزینه درمان، کمک‌هزینه اشتغال جوانان و زنان سرپرست خانوار می‏باشد و تاکنون در استان بالغ بر مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال جذب شده است.

همکاری‏های نزدیک و خوبی با خیرین و مؤسسات خیریه و هیئت‌امنای مساجد داریم

وی همچنین حمایت از سازمان‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد را از دیگر اهداف کلان «بانک قرض‌الحسنه مهر ایران» عنوان کرد و گفت: در استان گیلان همکاری‏های نزدیک و خوبی با خیرین و مؤسسات خیریه و هیئت‌امنای مساجد صورت‌گرفته که اغلب این خیرین تمایل به ذکر نام خود در رسانه‏ها ندارند.

نجفی یادآور شد: ازآنجایی‌که فعالیت این اشخاص برای کمک به نیازمندان و ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه است، در حقیقت عملکرد آنها هم‏راستا با اهداف و برنامه‌ها و سیاست‏های «بانک قرض‌الحسنه مهر ایران» بوده و لذا ما توانسته‌ایم در قالب تفاهم‌نامه‌های حمایتی اشخاص حقیقی و خیرین یا تخصیص بخشی از اعتبار حاصل از میانگین حساب آنها کمک‌های قابل‌توجهی به متقاضیان نیازمند انجام داده و عملاً با تقویت توان مالی خیرین سطح پوشش و قدرت پاسخگویی به تقاضای جامعه هدف ایشان را دوبرابر کنیم.

آمادگی همکاری و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را داریم

وی گفت: مراتب آمادگی بانک برای هر نوع همکاری و حمایت جدی از تمامی فعالیت‏های دانش‌بنیان اعلام شده و به‌تدریج و طی ماه‌های آتی کار با این شرکت‌ها را شروع خواهیم کرد. پرداخت وام‏های ۷ میلیارد و پانصد میلیون‌ریالی به این شرکت‏ها از جمله مأموریت‌های بانک قرض‏الحسنه مهر ایران است. مدیر بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان گیلان در پایان از

درخواست از مردم برای استفاده از خدمات مجازی

 مردم گیلان خواست تا برای افتتاح حساب و یا دریافت تسهیلات به‌صورت مجازی و از طریق اپلیکیشن بانک قرض‌الحسنه مهر اقدام نمایند تا در زمان و هزینه‌های ایاب‌وذهاب صرفه‌جویی شود.

 

لینک کوتاه : https://nazerkhabar.ir/?p=841

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار