تاریخ : دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024
0
کاش فقط عذرخواهی می‌کردید و تمام!

آقای نماینده، نکاتی را مطرح کردید که دم خروس از آن بیرون‌زده!

  • کد خبر : 770
  • 16 شهریور 1402 - 18:00
آقای نماینده، نکاتی را مطرح کردید که دم خروس از آن بیرون‌زده!
آیا ازدست‌دادن احتمالی صندلی سبز مجلس، شما را آن قدر آشفته کرده که به معضلاتی اشاره می‌کنید که مثل روز برای مردم روشن است؟ این نسخه شفا نمی‌دهد. شما که دلداده دولت سیزدهم بودید و از آن دفاع می‌کردید! چرا امروز و در آستانه انتخابات شمشیر از غلاف بیرون کشیدید و برای دولت خط‌ونشان می‌کشید؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ناظر، نماینده‌ای که عنوان وکیل ملت را یدک می‌کشد، باید واکنشی شفاف و قاطع در موضوعات بسیار مهم و کلیدی که به معیشت موکلینش گره‌خورده، از خود بروز دهد. اما کارنامه بیش از سه‌ساله مجلس انقلابی چندان ازاین‌دست حساسیت‌ها را نشانی نمی‌دهد.

سئوالات بدون پاسخ!

دلایل تورم بی‌سابقه و افسارگسیخته، افزایش نرخ ارز، قیمت سرسام‌آور مسکن، سفته‌بازی، افزایش اجاره‌بها، افزایش بهت‌آور قیمت مرغ و گوشت، عدم برخورد با بانیان جراحی ناکارآمد اقتصادی در دولت سیزدهم، کاهش شدید ارزش پول ملی و… از جمله مواردی است که مشخص نیست چرا با ادعاهای پیگیری روز و شب نمایندگان مجلس انقلابی، همچنان بدون پاسخ مانده و برای رسیدگی، در پیچ‌وخم بروکراسی‌های بدون نتیجه قرار می‌گیرد!

ای‌کاش جبار خان سراغ تکرار مکررات نمی‌رفت

قصد نگارنده از طرح مطالب فوق اشاره به سخنان جبار کوچکی نژاد نماینده مردم شهرستان رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی است که چندی پیش و در آیین تجلیل از خبرنگاران سال جاری عنوان شد. ای‌کاش جبار خان تنها به عذرخواهی از مردم حوزه انتخابیه‌اش، مردم گیلان و مردم ایران بسنده می‌کرد و سراغ تکرار مکررات نمی‌رفت.

کارنامه مجلس انقلابی پیش روی مردم این کشور باز است

کارنامه مجلس انقلابی پیش روی مردم این کشور باز است. حتی نازل‌ترین نوع سیاست‌ورزی هم قواعدی دارد. قواعدی که اولین مورد آن، پاسخگویی نسبت به عملکرد خویش است.

جبار کوچکی نژاد نمی‌تواند برای خود در انتخابات پیش رو کلاهی ببافد

شاید جبار کوچکی نژاد مظلومیت مردم شهرستان رشت و مطالبات چند دهه‌ای آنان را آن‌طور که باید نمی‌بیند و دلش را به تعریف و تمجید آبکی خوش کرده که اگر این‌طور باشد باید گفت نمی‌تواند برای خود در انتخابات پیش رو کلاهی ببافد.

شاید ایشان فراموش کرده که حضور چهار دوره در مجلس شورای اسلامی را مدیون اعتماد مردم مظلوم شهرستان رشت و خمام است.

امروز حنای کلی‌گویی‌ها و انداختن تقصیر به گردن این‌وآن دیگر نزد مردم رنگی ندارد

امروز حنای کلی‌گویی‌ها و انداختن تقصیر به گردن این‌وآن دیگر نزد مردم رنگی ندارد و دست نمایندگانی که با وعده‌ووعید می‌خواهند برای حضور در دوره بعدی مجلس تلاش کنند، برای مردم رو شده است.

شما نمی‌توانید از مردم و حاکمیت طلبکار باشید

آقای کوچکی نژاد، شما نمی‌توانید فقط از موضع منتقد و مطالبه‌گر، از مردم و حاکمیت طلبکار باشید. شما چهار دوره در مجلس شورای اسلامی حضور داشتید و عملکردتان مشخص نیست.

این‌گونه اعتراضات در آستانه انتخابات به‌هیچ‌وجه قابل‌توجیه نیست

ارزیابی اولیه از سخنان شما در این نشست نشان می‌دهد که این‌گونه اعتراضات در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی به‌هیچ‌وجه قابل‌توجیه نبوده و دستاویز شبکه‌های متعدد اجتماعی و رسانه‌های داخلی و خارجی خواهد شد.

نکاتی را مطرح کردید که دم خروس از آن بیرون‌زده!

آقای نماینده مجلس، این نسخه شفا نمی‌دهد. این که همیشه چهره طلبکار به خود گرفته و از دیگران ایراد بگیرید، راهکار نیست. نکاتی را مطرح کردید که دم خروس از آن بیرون‌زده، اما باید بدانید که آگاهی حق هر ایرانی است.

به معضلاتی اشاره می‌کنید که مثل روز برای مردم روشن است

آیا ازدست‌دادن احتمالی صندلی سبز مجلس، شما را آن قدر آشفته کرده که به معضلاتی اشاره می‌کنید که مثل روز برای مردم روشن است؟

چرا امروز و در آستانه انتخابات شمشیر از غلاف بیرون کشیدید

شما که دلداده دولت سیزدهم بودید و از آن دفاع می‌کردید! چرا امروز و در آستانه انتخابات شمشیر از غلاف بیرون کشیدید و برای دولت خط ‌ونشان می‌کشید؟ آیا امیدوار کردن مردم و سپس ناامید کردن آنان خطای کوچکی است؟

الان در کدام صفحه از برنامه ۷ هزارصفحه‌ای سید ابراهیم رئیسی هستیم؟

چرا از دولت سیزدهم نپرسیدید الان در کدام صفحه از برنامه ۷ هزارصفحه‌ای سید ابراهیم رئیسی هستیم؟

 اگر از واردات برنج بی‌خبر بودید که هیچ

اگر از واردات برنج بی‌خبر بودید که هیچ، اما اگر از واردات برنج با ارز ۲۸ و ۵۰۰ هزارتومانی خبر داشتید چرا اطلاع‌رسانی نکردید و جلوی آن را نگرفتید تا امروز کشاورزان گیلانی کاسه چه کنم چه کنم دست خود نگیرند؟

این حجم واردات برنج بر اساس سرانه مصرف مردم کدام کشور صورت‌گرفته است؟

ای‌کاش توضیح می‌دادید که این حجم واردات برنج با سرانه مصرف مردم کدام کشور صورت‌گرفته که اکنون برنج با رنج کشاورزان گیلانی روی دستشان مانده است؟

الان به یاد آن افتادید که مسائل و مشکلات را از زبان خبرنگاران بشنوید؟

آقای نماینده، الان و در آستانه انتخابات به یاد آن افتادید که فرصت خوبی است که مسائل و مشکلات را از زبان خبرنگاران بشنوید؟

چرا از مواهب برنامه‌های توسعه چهارم، پنجم و ششم خبری در زندگی و سفره‌های مردم نیست؟

چرا از مواهب برنامه‌های توسعه چهارم، پنجم و ششم خبری در زندگی و سفره‌های مردم نیست؟ آیا برنامه توسعه هفتم هم فقط تأثیرش روی کاغذ خواهد بود؟

نگفتید سرنوشت صدها میلیون دلار پول‌هایی که از بیت‌المال اختصاص یافت، چه شد؟

آقای نماینده، از پروژه فاضلاب و پسماند گفتید و در باغ سبز نشان دادید که این پروژه ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. اما نگفتید سرنوشت صدها میلیون دلار پول‌هایی که از بیت‌المال برای این پروژه در دهه ۸۰ اختصاص یافت، چه شد؟

باید پاسخ دهید که ساختمان بیمارستان جنرال چرا پس از یک دهه هنوز تکمیل نشده است!

شما باید پاسخ دهید که ساختمان بیمارستان جنرال چرا پس از یک دهه هنوز تکمیل نشده و تازه قرار است با دریافت تسهیلات از بانک ملی این پروژه را به اتمام برسانید.

ای‌کاش به نحوه انتصابات در آموزش‌وپرورش استان گیلان هم اشاره‌ای می‌کردید

آقای نماینده، در بحث انتصابات هم که دولت را بسیار ضعیف ارزیابی کردید که البته به نکته درستی اشاره داشتید؛ اما ای‌کاش به نحوه انتصابات در آموزش‌وپرورش استان گیلان هم اشاره‌ای می‌کردید.

چطور عده زیادی از مردم نان نسیه تهیه می‌کنند و توان خرید نان را هم ندارند؟

آقای نماینده، اینکه دولت سیزدهم در حوزه اقتصاد و کشاورزی موفق نبوده بر همگان روشن هست و مردم کشور در دو سال گذشته با پوست و گوشت خود، نتیجه آن را احساس و لمس کرده‌اند. اکنون شما و همکارانتان در مجلس انقلابی باید پاسخ دهید که چطور از منافع مردم کشور دفاع کردید که اکنون بجایی رسیدیم که عده زیادی از مردم نان نسیه تهیه می‌کنند و توان خرید نان را هم ندارند.

 نمایندگان مجلس انقلابی بابت وعده های دروغ باید پاسخ دهند

آقای نماینده، این اعتقاد وجود دارد که امروز کسانی که باید بابت وعده‌های دروغ پاسخ دهند، نمایندگان مجلس انقلابی هستند.

نماینده مجلس انقلابی نمی‌تواند با کلی‌گویی بر روی عدم ایفای مسئولیت‌های اجتماعی‌اش سرپوش بگذارد

مردم عزیز خیلی خوب به حقوق خودآگاه هستند و می‌دانند نمایندگان مجلس خصوصاً نماینده‌ای که چهار دوره، وکیلشان در مجلس شورای اسلامی بوده باید پاسخگوی عملکرد خود باشد و نمی‌تواند با کلی‌گویی بر روی عدم ایفای مسئولیت‌های اجتماعی‌اش سرپوش بگذارد.

با برگزاری تریبون آزاد نام نیکی از خود بجای بگذارید

آقای نماینده، پیشنهاد می‌شود با حضور در بین خبرنگاران و برگزاری تریبون آزاد با ارائه پاسخ منطقی و قانونی و مستند به سؤالات، مطالبات و شائبه‌ها در پایان چهارمین دوره حضور خود در مجلس شورای اسلامی نام نیکی از خود بجای بگذارید.

لینک کوتاه : https://nazerkhabar.ir/?p=770

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار