تاریخ : دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024
1
فعال سیاسی:

کشور با توصیه عمه و خاله اداره نمی‌شود/ دستاورد واقعی در یخچال مردم قابل رویت است

  • کد خبر : 1018
  • 23 مهر 1402 - 23:50
کشور با توصیه عمه و خاله اداره نمی‌شود/ دستاورد واقعی در یخچال مردم قابل رویت است
موقعی که ما از دکتر روحانی دفاع می‌کنیم برای آقایان در دولت آخ می‌شود و ناراحت می‌شوند؛ اما آن‌ها که از دامادشان دفاع کنند همه چیز گل‌وبلبل و بَه بَه است! امروز قیمت برنج، چای، گوشت، مرغ، تخم‌مرغ و... یک نمایشگر بزرگ از توان دولت است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ناظر، جامعه ایرانی سال‌هاست روز خوش به خود ندیده است و ملت هر روز با دلهره چشم می‌گشاید و شب با غم چشم را می‌بندد تا شاید تنها در خواب از مصیبت‌ها در امان باشد. صاحب‌منصبان هر روز با یک تصمیم و بازی تندرو بدن مردم را می‌لرزانند و اذهان را آشفته می‌کنند.

اعتراضات و انتقادات به حدی زیاد است که از کف خیابان تا بالاترین سطوح به شیوه حکمرانی این روزهای مسئولان گلایه می‌کنند؛ ولی خبری از اصلاح امور نیست.

در میان اقشار مختلفی که به این رویه اعتراض دارند، جوانان و به‌ویژه نخبگان نیز در صدر منتقدان هستند چراکه نمی‌خواهند آینده‌شان بر باد برود یا با مهاجرت کاشانه خود را رها کنند. دراین‌بین یکی از جوانانی که مدتی است با حضور در فضای مجازی به انتقادات مختلف و اساسی پرداخته‌، کامبیز مهدی‌زاده است. فعالی سیاسی که در میان مطالب منتشر شده در فضای رسانه‌ای کشور نقش پررنگی دارد و می‌کوشد صدای مردمی باشد که دسترسی کمتری به فضای رسانه‌ای کشور دارند.

رییسی ایشان قطعاً تک دوره‌ای هستند

کامبیز مهدی‌زاده در بخشی از گفتگوی خود با انطباق در خصوص اینکه دولت رئیسی تک دوره‌ای است، گفت: چه داده‌ای بالاتر از نرخ تورم، قیمت دلار، سکه و مرغ و گوشت کسی که قرار بود دلار را ۵ هزار تومان بکند به بیش از ۵۰ هزار تومان رسیده، موقعیت بین‌المللی ایران را تضعیف کرده، نخبگان خانه‌نشین شده‌اند و همه چیز فیلتر شده به‌غیراز گوشی ایشان که در همه شبکه‌های اجتماعی و مجازی حضور پر رنگ دارند. ایشان قطعاً تک دوره‌ای هستند و بهتر است از امروز به فکر آماده‌سازی دفتر رئیس‌جمهور سابق باشند.

دستاورد واقعی دولت سیزدهم در یخچال مردم مشخص است

این فعال سیاسی در ادامه با اشاره به تأثیر دستاوردسازی‌های دولت سیزدهم افزود: یکی از بزرگ‌ترین خدمات دکتر روحانی گسترش شبکه‌های مجازی بود امروز وقتی خبری آن‌سوی دنیا اتفاق می‌افتد در همان لحظه در ایران دیده می‌شود شاید دوستان برای خود هر روز دستاورد بسازند مثل کسی که درس نخوانده و می‌گوید به یاری خدا نمره بالایی می‌گیرم اما مردم گرانی را می‌بیند و آن را حس می‌کنند سفره‌های مردم کوچک‌تر شده، برای دیدن دستاورد این دولت باید سری به یخچال مردم بزنیم، دستاورد واقعی آنجاست.

آقای رئیسی هم گویا آدرسی بهتر از دانشگاه امام صادق (ع) نمی‌شناسد

وی در پاسخ به این سؤال که آیا رفتن محسن رضایی از دولت سیزدهم برای گریز از بی‌آبرویی بود یا خیر؟ یادآور شد: کسی که به فکر آینده سیاسی و کاری خود باشد بهتر است در این دولت مسئولیتی قبول نکند متأسفانه در این دولت افراد در جایگاه و تخصص خود قرار نگرفته‌اند و نخبگان فراموش شده‌اند و آقای رئیسی هم گویا آدرسی بهتر از دانشگاه امام صادق (ع) نمی‌شناسد یکبار در توییتی آدرس و شماره‌تلفن سایر دانشگاه‌های کشور را برای ایشان ارسال کردم.

هر چقدر هم عکس و فیلم دوستان سفارت نورد بزرگ‌تر افتاد سمت بالاتری گرفتند

مهدی‌زاده در خصوص توانایی رئیسی برای کنترل دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: توان کنترل دولت را باید در قیمت‌ها دید. امروز قیمت برنج و چای گوشت و مرغ یک نمایشگر بزرگ از توان دولت است، در عرصه بین‌المللی هم برجام در طاقچه خاک می‌خورد، روابط با عربستان را هم که دوستان روی آن مانور می‌دهند و ادعا می‌کنند که ما حل کردیم، خوب دوستان شما در دولت قبل سفارت نوردی می‌کردند و آن‌ها باعث این تیرگی رابطه شدند که مقام معظم رهبری هم این امر را سرزنش کردند. دنیا به سمت فضانوردی و تسخیر فضا پیش رفته؛ اما دوستان تندرو همچنان در سفارت نوردی مانده‌اند هر چقدر هم عکس و فیلم دوستان در این قضایا بزرگ‌تر افتاد سمت بالاتری گرفتند.

تندروها با گاز دادن و ترمز نابجا باعث خسارت به منافع ملی تا به امروز شده‌اند

وی در پاسخ به این سؤال که آیا فرمان اصلی اداره دولت دست سید ابراهیم رئیسی است یا این ماجرا پشت‌صحنه‌ای دارد؟! هم ادامه داد: مهم فقط فرمان نیست ممکن است تندروها گاز و ترمز را در دست گرفته‌اند و نمی‌گذارند فرمان کار خود را درست انجام دهد و با گاز دادن و ترمز نابجا باعث خسارت به منافع ملی تا به امروز شده‌اند.

نمی‌شود با توصیه عمه و خاله کشور را اداره کرد

وی در پاسخ به این سؤال که آیا ادعاهای بزرگ و عجیب درباره مسائل اقتصادی مانند کاهش تورم برای فریب سران دولت است یا بیان این آمارها با هماهنگی آن‌هاست؟ اضافه کرد: نمی‌شود با دستور و وعده کشور را اداره کرد با توصیه عمه و خاله هم نمی‌شود. اداره کشور نیاز به یک برنامه اساسی و ارتباط منسجم با دنیا دارد در سفر اخیر آقای رئیسی به آفریقا، کشورهایی انتخاب شد که خود مردم آن نان شب ندارند یا مردم به‌خاطر وضعیت بد معیشتی علیه حکومت آنجا به خیابان ریخته بودند خوب این کشورها چه کمکی می‌توانند به ما بکنند؟! باید تحریم‌های ظالمانه را با حفظ عزت و اقتدار ملی از بین برد این که ما بنشینیم و فکر کنیم دنیا به ما نیاز دارد تفکر اشتباهی است امروز همه کشورها به همدیگر نیاز دارند.

امروز محبوبیت آقای رئیسی به کمتر از ۲۰ درصد رسیده است

این فعال سیاسی در ادامه در پاسخ به این سؤال که اگر رقابت جدیدی بین روحانی و رئیسی شکل بگیرد، شانس موفقیت کدام یک را بیشتر می‌دانید و چرا؟! گفت: در سال سوم دولت سیزدهم کاملاً مشخص است امروز محبوبیت آقای رئیسی کمتر از ۲۰ درصد رسیده و این به‌تدریج کمتر هم خواهد شد. شاید ایشان در میان اقوام و فامیل‌های خود نیز در پایین‌ترین حد محبوبیت باشند. امروز وقتی دکتر روحانی در مراسمی صحبت می‌کند تمام خبرگزاری‌های داخلی و بین‌المللی صحبت‌های او را مثل یک رئیس‌جمهور پوشش می‌دهند و این نشان از جایگاه آقای روحانی است. آقای علم‌الهدی هر روز از دامادش تعریف و تمجید و دفاع می‌کند ما هم از پدر همسرمان دفاع می‌کنیم موقعی که ما از دکتر روحانی دفاع می‌کنیم برای آقایان در دولت آخ می‌شود و ناراحت می‌شوند؛ اما آن‌ها از دامادشان دفاع کنند همه چیز گل‌وبلبل است و بَه بَه است.

عده‌ای فکر می‌کردند که با یکدست شدن نظام همه چیز گل‌وبلبل می‌شود

مهدی‌زاده در پاسخ به این سؤال که آیا آقای روحانی از اثبات گفتارهایش درباره ارتباط با جهان و مذاکرات در این دولت احساس خرسندی دارد یا خیر؟! خاطرنشان کرد: در پس چهره خندان آقای روحانی غم بزرگی نهفته است، غم فشار معیشتی بر مردم، غم انزوای مجدد ایران، غم‌خانه نشینی شدن نخبگان و زنان و غم بازگشت تحریم‌های ظالمانه، متأسفانه عده‌ای فکر می‌کردند که با یکدست شدن نظام همه چیز گل‌وبلبل می‌شود درحالی‌که یکبار این تجربه تلخ را زمان آقای احمدی‌نژاد امتحان کرده بودند و نتیجه واضح بود امروز وضع بدتر از آن زمان است.

بهتر است آقای رئیسی به فکر جمع‌آوری عکس‌ها و نوشتن خاطرات خود باشد

وی در پاسخ این سؤال که اگر دولت رئیسی بازهم تشکیل کابینه داد و موفق شد و تحلیل شما درست نبود، دلیل این رویداد را چه ارزیابی می‌کنید؟! گفت: تنها با یک شرط آقای رئیسی دور دوم هم پیروز انتخابات می‌شود که کسی کاندیدای انتخابات نشود و چون آن فرض محال است ایشان بهتر است به فکر جمع‌آوری عکس‌ها و نوشتن خاطرات خود باشد.

وضعیت امروز دولت مثل کشتی است که به‌گل‌نشسته و نیاز به ناخدایی دارد که این کشتی طوفان‌زده را نجات دهد

مهدی‌زاده در پاسخ به این سؤال که به نظر شما اگر رویه موجود ادامه پیدا کند و رئیسی همچنان ناتوان در بهبود وضعیت باشد، اهالی قدرت تا کجا خود را هزینه این فرد می‌کنند؟! نیز تأکید کرد: وضعیت امروز دولت مثل کشتی است که به‌گل‌نشسته و نیاز به ناخدایی دارد که این کشتی طوفان‌زده را نجات دهد چرا که ناخدای فعلی آن بی‌تجربه بوده و با جراحی اقتصادی که انجام داد بادبان‌های این کشتی تکه‌تکه شده و این کشتی قدرت حرکت خود را ازدست‌داده و هیچ بندرگاهی بدون به سرانجام رسیدن برجام حاضر به پهلوگرفتن این کشتی در آن کشور نیست و خدمه این کشتی هم از تجربه کافی برخوردار نیستند و هر روز دریازده می‌شوند و کس دیگری جایگزین آن‌ها می‌شود. آن‌هایی هم که از این دولت حمایت کرده بودند به دنبال قایق نجات رفته‌اند و از این کشتی فاصله گرفته‌اند.

لینک کوتاه : https://nazerkhabar.ir/?p=1018

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار