تاریخ : جمعه, ۲۲ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 12 July , 2024
0

برای اولین بار رشته تحصیلی خدمات پس از فروش خودروهای سبک در گیلان راه اندازی شد

  • کد خبر : 1305
  • 23 آبان 1402 - 22:52
برای اولین بار رشته تحصیلی خدمات پس از فروش خودروهای سبک در گیلان راه اندازی شد
رشته خدمات پس از فروش خودروهای سبک با همکاری و مشارکت آموزش و پرورش گیلان، هنرستان شهیدعلاقمندان و شرکت ایساکو با محوریت دفتر منطقه ای رشت و نمایندگی مجاز ایران‌خودرو کد ۱۹۹۶ در قالب شرکت آریا پاد سبز به صاحب ‌امتیازی برادران صالحی و برداران بیاکی به مرحله بهره برداری رسید

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ناظر، یکی از زمینه‌های اشتغال در بخش خودرو، حوزه خدمات پس از فروش در نمایندگی‌های مجاز خودرو جهت تعمیر و عیب‌یابی قسمت‌های مختلف خودرو است. با راه‌اندازی رشته «خدمات پس از فروش خودروهای سبک» در شهر رشت، دانش‌آموزان مستعد و علاقه‌مند در استان گیلان می‌توانند در مقطع دبیرستان در این رشته مشغول به تحصیل شده و در صورت موفقیت و گذراندن دوره متوسطه در حوزه خدمات پس از فروش در نمایندگی‌های مجاز مشغول به کار شوند. رشته «خدمات پس از فروش خودروهای سبک» در زمینه صنعت از گروه مکانیک قرار دارد و یکی از رشته‌های اشتغال‌زا و به‌واقع علمی و کاربردی است.

در همین راستا شرکت ایساکو در تعمیرگاه مرکزی خود در تهران، رشته خدمات پس از فروش خودروهای سبک را راه‌اندازی کرد و قصد دارد تا این رشته تحصیلی را در سایر نقاط کشور نیز گسترش دهد.

رشته خدمات پس از فروش خودروهای سبک در مجموعه نمایندگی کد ۱۹۹۶ ایران‌خودرو شهر رشت باهمت مدیرعامل و معاونین شرکت ایساکو، افتتاح گردید. گفتنی است این رویداد ارزشمند با همکاری و مشارکت آموزش‌وپرورش گیلان، هنرستان شهید علاقمندان و شرکت ایساکو با محوریت دفتر منطقه‌ای رشت و نمایندگی مجاز ایران‌خودرو کد ۱۹۹۶ در قالب شرکت آریا پاد سبز به صاحب‌امتیازی برادران صالحی و برداران بیاکی به مرحله بهره‌برداری رسید. حضور مسئولان آموزش‌وپرورش و مدیر منطقه‌ای ایساکوی رشت و همچنین دانش‌آموزان منتخب که توانسته بودند آزمون ورودی را با موفقیت سپری کنند، در مراسم افتتاحیه کلاس‌های درسی قابل‌توجه و امیدبخش بود.

امیر بیاکی

افتتاح این هنرستان یک تجربه جدید در استان گیلان است

امیر بیاکی مدیر خدمات پس از فروش و یکی از شرکای نمایندگی مجاز ایران‌خودرو کد ۱۹۹۶ رشت، در ابتدای مراسم افتتاحیه گفت: افتتاح این هنرستان یک تجربه جدید در استان گیلان است که باهمت شرکت ایساکو و آموزش‌وپرورش و شرکت آریاپاد سبز، رقم خورد.

دانش‌آموزان آموخته‌های نظری خود را با تجربیات عملی در این مرکز تکمیل می‌کنند

بیاکی ضمن تقدیر از مدیر و کارکنان دفتر منطقه‌ای شرکت ایساکو در رشت افزود: این نمایندگی با دارابودن تجهیزات بروز تعمیرگاهی، فضای فیزیکی مناسب و ایستگاه‌های کامل کاری، بستری را برای دانش‌آموزان هنرستان علاقه‌مندان رشت فراهم کرده که آموخته‌های نظری خود را با تجربیات عملی تکمیل کنند و با کسب تجربه در فضای کار واقعی پس از پایان تحصیلات، به‌راحتی وارد بازار کار شده و یا با دانشی به‌روز به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر بپردازند.

دانش‌آموزان پس از پایان تحصیلات در مقطع متوسطه دغدغه کار نخواهند داشت

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم تجربیات خود را به ۱۰ دانش‌آموز اولین دوره تحصیلی رشته خدمات پس از فروش خودروهای سبک در استان گیلان انتقال دهیم تا این دانش‌آموزان پس از پایان تحصیلات در مقطع متوسطه دغدغه کار نداشته باشند ضمن اینکه کمبود نیروی انسانی خدمات پس از فروش را در سطح نمایندگی‌های مجاز ایران‌خودرو برطرف کنیم.

این آموزش می‌تواند در تابستان هم ادامه یابد

بیاکی در پایان یادآور شد: بر اساس رضایت اولیای این دانش‌آموزان، همچنین ساعات آموزشی تعریف شد تا هنرجویان رشته خدمات پس از فروش خودروهای سبک، تحت‌نظر استادکاران فنی این نمایندگی آموزش ببینند و حتی این آموزش می‌تواند در تابستان هم ادامه یابد.

سید مرتضی میر فاطمی

دانش‌آموزان در محل نمایندگی به‌صورت برخط و زنده آموزش‌های لازم را می‌گذرانند

در ادامه این مراسم مهندس سید مرتضی میر فاطمی مدیر دفتر منطقه‌ای ایساکو در رشت گفت: طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده و همکاری ایساکو با و آموزش‌وپرورش برای نخستین‌بار این رشته آموزشی در استان گیلان راه‌اندازی شد تا شرایط برای دانش‌آموزانی که مشتاق آموزش در محیط علمی و صنعتی هستند، فراهم شود و به همین منظور دانش‌آموزان هنرستان علاقه‌مندان رشت هفته‌ای سه روز از ۸ صبح تا ۵ بعدازظهر در محل نمایندگی به‌صورت برخط و زنده آموزش‌های لازم پیرامون تمامی فرایندهای خدمات پس از فروش را می‌گذرانند.

تحصیل در این رشته می‌تواند ضمانتی برای شغل پایدار پس از تحصیلشان باشد

میر فاطمی در ادامه افزود: ترکیب دانش و مهارت می‌تواند برای نسل جوان ارزش خلق نماید و جوانان ارزشمندی را برای کشور پرورش دهد. ضمن اینکه تحصیل در این رشته می‌تواند امید و ضمانتی برای شغل پایدار پس از تحصیلشان و همچنین پشتوانه‌ای برای حمایت از تولیدات وطنی باشد.

رشت و اردبیل جز اولین استان‌هایی هستند که دانش‌آموزان این شانس را دارند

وی ادامه داد: رشته خدمات پس از فروش خودروهای سبک تا پیش‌ازاین فقط در تهران راه‌اندازی شده بود؛ اما رشت و اردبیل جز اولین استان‌هایی هستند که دانش‌آموزان علاقه‌مند این شانس را دارند تا در این رشته ثبت‌نام و تحصیل نمایند و این اتفاق مبارک، مرهون زحمات و مساعدت‌های مدیرعامل محترم، معاونت خدمات‌پس‌ازفروش و حوزه آموزش شرکت ایساکو، دفتر منطقه‌ای شرکت ایساکو در رشت و همچنین مشارکت قابل‌تحسین مجموعه نمایندگی ۱۹۹۶ و از سویی مسئولان مدیر آموزش‌وپرورش استان گیلان است که در راه‌اندازی این رشته تحصیلی نقش مؤثر داشتند.

تربیت نیروی انسانی و تکنسین بازار کار خودروسازی از اهداف راه‌اندازی این رشته است

مدیر دفتر منطقه‌ای ایساکو در رشت یادآور شد: تربیت نیروی انسانی ماهر و تکنسین موردنیاز حال و آینده بازار کار خودروسازی و مشاغل مرتبط به‌ویژه نمایندگی‌های خدمات پس از فروش خودروها و کمک به بهبود کیفیت خدمات‌رسانی به مشتریان گروه صنعتی ایران‌خودرو از دیگر اهداف راه‌اندازی رشته خدمات پس از فروش خودروهای سبک است.

جابر عباسی

 در اولین مجموعه مهارتی هستیم که به فکر مهارت جوانان است

جابر عباسی معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش استان گیلان نیز در ادامه این مراسم گفت: در اولین مجموعه مهارتی هستیم که به فکر مهارت جوانان است که دست شراکت به سمت آموزش‌وپرورش دراز کرده و آموزش‌وپرورش هم دست این افراد را به گرمی می‌فشارد.

دانش‌آموزان با مشاهدات رفتاری در اردوگاه‌های مهارتی در محل کار حاضر می‌شوند

عباسی افزود: دانش‌آموزان با مشاهدات رفتاری در اردوگاه‌های مهارتی در محل کار حاضر می‌شوند و برای واحد تولیدی و خدماتی نقش خود را ایفا می‌کنند و این دانش‌آموزان زودتر از سن تکلیف مهارتی خود یعنی قبل از ۲۰ سال به مهارت دست می‌یابند.

خیلی وقت بود کار با آموزش فاصله داشت

این مقام مسئول تأکید کرد: خیلی وقت بود کار با آموزش فاصله داشت اما رشته خدمات پس از فروش خودروهای سبک با حضور دانش‌آموزان در محل کار سه بعد دارد که آموزش‌وپرورش – دانش‌آموز و گروه صنعتی ایران‌خودرو از آن سود می‌برند و خروجی این اقدام افراد ماهر و آموزش‌دیده خواهد بود.

از مدیران شرکت ایساکو و دفتر منطقه‌ای رشت و از برادران صالحی و برادران بیاکی تقدیر می‌کنم

وی در پایان ضمن تقدیر از مدیران شرکت ایساکو و دفتر منطقه‌ای رشت از برادران صالحی و برادران بیاکی به‌عنوان افراد خیّر پیش‌قدم در آموزش‌وپرورش گفت: از شرکای نمایندگی مجاز ایران‌خودرو کد ۱۹۹۶ در رشت تشکر می‌کنم که به مهارت و یادگیری دانش‌آموزان ما کمک می‌کنند تا تیزهوشانی مهارتی در آینده تحویل جامعه دهند.

اولین چیزی که در این نمایندگی رعایت شد استقبال گرم و اخلاق خوب بود

احمد پورکاظمی رئیس آموزش‌وپرورش ناحیه دو رشت نیز در این مراسم گفت: اولین چیزی که در این نمایندگی از همان ورودی و درب نگهبانی رعایت شد استقبال گرم و اخلاق خوب عوامل بود.

با خاطری آسوده می‌توانیم دانش‌آموزان را به این مجموعه اخلاق محور بسپاریم

پورکاظمی افزود: در نمایندگی مجاز ایران‌خودرو کد ۱۹۹۶ رشت خیال مسئولان آموزش‌وپرورش از جهت امنیّت اخلاقی و رفتاری راحت است و با خاطری آسوده می‌توانیم دانش‌آموزان را به این مجموعه اخلاق محور بسپاریم و این می‌تواند نقطه قوّت و از افتخارات ایران‌خودرو باشد.

فرهنگ‌سازی آموزش‌های همزمان نظری و عملی، گام مهمی برای ارائه آموزش‌های تجربه‌محور است

این مقام مسئول آغاز به کار اولین هنرستان رشته خدمات پس از فروش خودروهای سبک در رشت را فرصتی مغتنم برای دانش‌آموزان عنوان کرد و گفت: برای نخستین‌بار در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ رشته جدید تحصیلی در شاخه کار و دانش با عنوان «رشته خدمات پس از فروش خودروهای سبک» در هنرستان علاقه‌مندان رشت و نمایندگی مجاز ایران‌خودرو کد ۱۹۹۶ راه‌اندازی شده و فرهنگ‌سازی آموزش‌های همزمان نظری و عملی برای دانش‌آموزان، گام مهمی در ایجاد بستری برای ارائه آموزش‌های تجربه‌محور و بهبود شرایط اشتغال جوانان خواهد بود.

نمایندگی مجاز ایران‌خودرو کد ۱۹۹۶ در قالب شرکت آریا پاد سبز

گفتنی است شرکت ایساکو، رشته خدمات پس از فروش خودروهای سبک را در سه سال تحصیلی برنامه‌ریزی و تدوین کرده به‌نحوی‌که دانش‌آموزان در سه سال تحصیلی مقطع متوسطه عناوین درسی نظیر «متصدی پذیرش و ترخیص خودرو»، «متصدی انبار نمایندگی»، «سرویس‌کار و امدادگر درجه‌دو» و «سرویس‌کار و امدادگر درجه یک» آموزش خواهند دید.

همچنین متولی اجرای این دوره نوین آموزشی در شهر رشت هنرستان علاقه‌مندان است و تمامی آموزش‌های عملی این رشته به‌صورت رایگان در نمایندگی مجاز ایران‌خودرو کد ۱۹۹۶ رشت به صاحب‌امتیازی «برادران صالحی و بیاکی» با ۱۵ سال سابقه کار در زمینه خدمات پس از فروش خودرو، صورت خواهد گرفت.

لینک کوتاه : https://nazerkhabar.ir/?p=1305

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار