تاریخ : جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 21 June , 2024
0
پدر و مادر ۹ فرزند: نان نداریم بخوریم اما با توکل به خدا ۴ بچه دیگر هم می‌خواهیم

مسئولان عکس‌هایی از ما گرفتند، اما تاکنون خبری از کمک‌ها و حمایت‌های آن‌ها نشد

  • کد خبر : 1953
  • 08 بهمن 1402 - 21:29
مسئولان عکس‌هایی از ما گرفتند، اما تاکنون خبری از کمک‌ها و حمایت‌های آن‌ها نشد
یزدان‌پناه با بیان اینکه در نظر داریم تعداد فرزندانمان را افزایش دهیم، اما با مشکل مالی مواجهیم، تصریح کرد: هم اکنون آبگرم کن، ماشین لباسشویی و یخچال نداریم و برای اینکه فرزندانم را در مهدکودک ثبت‌نام کنم، توان مالی ندارم. با توجه به اینکه خودرو ندارم و تعداد فرزندانم زیاد هستند نمی‌توانیم به تفریح برویم و تنها در خانه سرگرم و بازی می‌کنند و حتی اسباب بازی هم ندارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ناظر خبر، «اعظم یزدان‌پناه»، متولد ۱۳۶۴ است که در منطقه «مادوان» شهرستان بویراحمد در حومه شهر یاسوج زندگی می‌کند. وی دارای مدرک دیپلم هست که پسر عمویش به خواستگاری اش آمد، عقد کرده و سال ۱۳۸۴ عروسی می‌کنند و به خانه خودشان می‌روند تا مانند تمام زوج‌های خوشبخت، زندگی شیرین‌شان را آغاز کنند. و همسرش اکنون ۹ فرزند دارند.

اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۵ بود متوجه می‌شوند که اولین ثمره زندگی‌شان در راه است و دی ماه همین سال اولین فرزندش متولد شد.

«هر کس دندان دهد نان دهد»، اما واقعا هم اکنون با مشکل جدی مالی مواجهیم

اعظم یزدان‌پناه، این مادر دهه شصتی گفت: مردم و برخی اقوام به من می‌گویند این تعداد بچه چرا خواستی، در پاسخ به آن‌ها می‌گفتم؛ توکل به خدا کردم و «هر کس دندان دهد نان دهد»، اما واقعا هم اکنون با مشکل جدی مالی مواجهیم.

شوهرم بیکار است که بیشتر مواقع دست خالی از سر دکه کارگران به خانه بر می‌گردد

وی افزود: شوهرم بیکار و کارگر ساختمانی است که بیشتر مواقع دست خالی از سر دکه کارگران به خانه بر می‌گردد و در اداره کردن زندگی مان مانده است.

در صورتی که مسئولان حمایت‌مان کنند تا چهار فرزند دیگر نیز می‌خواهیم

خانم یزدان‌پناه اظهارکرد: برای شستن لباس فرزندانم ماشین لباسشویی نداریم، فاقد جارو برقی هستیم و خانه‌مان کاببینت ندارد که از مسئولان استانی و کشوری انتظار کمک و حمایت داریم البته در صورتی که مسئولان حمایت‌مان کنند تا چهار فرزند دیگر نیز می‌خواهیم.

دفترچه بیمه روستایی هستیم، اما کفاف درمان‌مان را نمی‌دهد

مادر این خانواده خاطرنشان کرد: خودروی را در قالب طرح فرزند آوری برنده شدیم که توان خرید آن را نداشتیم، مجبور شدیم امتیازش را بفروشیم و خرج خوردو و خوراک فرزندانمان کنیم.

یزدان‌پناه تصریح کرد: با توجه به اینکه دارای دفترچه بیمه روستایی هستیم، اما کفاف درمان‌مان را نمی‌دهد و برای کار درمان خود و فرزندانمان به جهت بالا بودن هزینه‌ها با مشکل جدی مواجهیم.

یکی از خوشحال‌ترین پدرهای روی زمینم

همچنین «سجاد یزدان‌پناه»، یک پدر دهه شصتی نیز به خبرنگار ایسنا گفت: متولد سال ۱۳۶۲ با شغل کارگر ساختمان امروز با ۹ فرزند با سن‌های ۱۷، ۱۵، ۱۴، ۱۲، ۱۰، ۷، ۶، ۳ سال و ۹ ماه به عنوان یکی از خوشحال‌ترین آدم‌های روی زمینم و هر شب قبل از خوابم خدا را شکر می‌کنم. خدا را شکر می‌کنم که همسرم را دارم و فرزندانی سالم و صالح خدا به من عطا کرده است، اما واقعا با مشکلاتی هم مواجه هستم که انتظار دارم مسئولان در راستای طرح افزایش جمعیت و فرزندآوری حمایت و کمکم کنند.

۷ فرزندم هم اکنون دانش آموز و در حال تحصیل هستند

وی با بیان اینکه ۷ فرزندم هم اکنون دانش آموز و در حال تحصیل بوده و با استعداد هستند، افزود: یک فرزندم در حوزه علمیه در حال تحصیل می‌باشد و فرزند دیگرم نیز در مدرسه نمونه مشغول به تحصیل است.

با مشکلات جدی دست و پنجه نرم می‌کنم

یزدان‌پناه اظهارکرد: در یک باب منزل مسکونی ۸۰ متری در منطقه «مادوان» شهر یاسوج زندگی می‌کنیم و با مشکلات و فشار‌های اقتصادی زیادی مواجهم و زندگی ام به سختی می‌گذرد و با مشکلات جدی دست و پنجه نرم می‌کنم.

برای دو وعده غذای فرزندانم مبلغ ۵۰ هزار تومان نان خرید می‌کنم

این پدر دهه شصتی که حافظ چند جزء قرآن نیز است، خاطرنشان کرد: در این شرایط اقتصادی با این تعداد عائله باید از شرایط اقتصادی خوبی برخوردار باشید، اما متاسفانه بیکار هستم و تنها با توکل به خدا زندگی ام می‌چرخد، خودرو ندارم و برای دو وعده غذای فرزندانم مبلغ ۵۰ هزار تومان نان خرید می‌کنم.

بچه هایم حتی اسباب بازی هم ندارند

یزدان‌پناه با بیان اینکه در نظر داریم تعداد فرزندانمان را افزایش دهیم، اما با مشکل مالی مواجهیم، تصریح کرد: هم اکنون آبگرم کن، ماشین لباسشویی و یخچال نداریم و برای اینکه فرزندانم را در مهدکودک ثبت‌نام کنم، توان مالی ندارم. با توجه به اینکه خودرو ندارم و تعداد فرزندانم زیاد هستند نمی‌توانیم به تفریح برویم و تنها در خانه سرگرم و بازی می‌کنند و حتی اسباب بازی هم ندارند.

تامین صبحانه ۹ فرزند برای یک کارگر بیکار هزینه بالایی دارد

وی ادامه داد: از مسئولان انتظار دارم این وضعیت و شرایط من را درک کنند و تا جایی که امکان دارد این خانواده ۱۱ نفره را حمایت و کمک کنند چراکه تامین صبحانه ۹ فرزند برای یک کارگر و بهتر است بگویم بیکار هزینه بالایی دارد.

مسئولان عکس‌هایی از ما گرفتند، اما تاکنون خبری از کمک‌ها و حمایت‌های آن‌ها نشد

این پدر دهه شصتی تاکید کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته، برخی دستگاه‌ها و مسئولان استان از محل زندگی ما بازدید کرده و عکس‌هایی هم گرفتند، اما تاکنون خبری از کمک‌ها و حمایت‌های آن‌ها نشد.

دو فقره وام یکصد و پنجاه میلیونی برای افزایش زیربنای خانه در نظر گرفته شد

«علی محمد روستا»، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه با اشاره به اینکه پدر خانواده کارگر و مستاجر است، گفت: این خانواده جوان فرزند ۷ ماهه تا طلبه دارد که در برنامه ملاقات عمومی مشکلات خود را بیان کرد و با حضور مدیرکل کمیته امداد و مدیرعامل شرکت گاز جلسه‌ای برای رفع مشکلات این خانواده برگزار شد.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های دولت ذیل دستور مقام معظم رهبری جوانی جمعیت است و وظیفه ذاتی ما تشویق به فرزندآوری است، افزود: دو فقره تسهیلات ۱۵۰ میلیون تومانی با بهره چهار درصد و بازپرداخت هفت ساله به این پدر و مادر خانواده پرداخت می‌کنیم که زیربنای خانه را افزایش دهند و در محیط بزرگتری فرزندان خود را بزرگ کنند.

هزینه انشعاب و لوله کشی گاز رایگان و یک آبگرمکن هم کمیته امداد در نظر گرفت

روستا اظهارکرد: در کنار این خانواده و سایر موارد در نظر داریم تا مشکلات آن‌ها را در حد توان رفع کنیم تا بدون دغدغه فرزندانی سالم تربیت کرده و تحویل جامعه دهند.

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مقرر شد شرکت گاز استان با تایید کمیته امداد هزینه انشعابات و لوله کشی گاز این خانواده را به صورت رایگان انجام دهد. همچنین آبگرمکن که یکی از نیاز‌های این خانواده بود و سایر مایحتاج این خانواده توسط کمیته امداد تهیه و در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

روستا بیان کرد: برای انشعابات آب و برق منزل این خانواده نیاز به کمک و همراهی آبفا و شرکت توزیع نیروی برق هستیم.

لینک کوتاه : https://nazerkhabar.ir/?p=1953

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار